Müphem Haller


MÜPHEM HALLER (AMBIGIOUS SITUATIONS)

05-21 Nisan 2010

Açılış-Kokteyl: 05 Nisan 2010, saat: 17.30-19.30

Yer: Yüksel Sabancı Sanat Merkezi, Yıldız Yerleşkesi, Beşiktaş

YTÜ Yüksel Sabancı Sanat Merkezi, bu sezonki etkinliklerine “Müphem Haller” ile devam ediyor. Etkinlik geçtiğimiz yaz yenilenen ve çağdaş sanat ortamının hizmetine açılan mekandaki altıncı etkinlik olacak.
YTÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde, Ekim ayından bu yana Fakülte’nin İstanbul kültür ve sanat ortamında sanat ve kent kültürü ile etkileşimini vurgulamak amacıyla bir dizi sergi gerçekleştirildi.

İstanbul sanat ortamından kurum ve sanatçıların desteği ile sürdürülen Sarkis, Ara Güler ve Yüksel Arslan sergileri ve son olarak İKSV desteği ile gerçekleştirilen “11. Uluslararası İstanbul Bienali Yıldız’da” başlığını taşıyan bir projeden sonra bu kez YTÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde lisans ve lisanüstü düzeyde eğitim gören öğrencilerin işleri sergileniyor.

Rıfat Şahiner’in düzenlediği “Müphem Haller” başlıklı etkinlikte, 14 genç sanatçının, fotoğraf, video ve enstalasyonları yer alacak. Açılışında bir performansın gerçekleştirileceği etkinlikte, ayrıca internet bağlantısı aracılığıyla interaktif bir çalışma da yer alacak.

Müphem Haller’de yer alan katılımcıların isimleri şöyle:

Ali Halit Diker, Asena Hayal, Aslı Dinç, Burak Kuyucaklı, Dilde Mahalli, Emir Özer, Eren Gülbey, Murat Yıldız, Ozan Gezer, Serenay Özen, Sibel Horada, Selçuk Erzurumlu, Zeynep Arıkan.

Müphem Haller, sanatsal önermenin oluşumunu, zamansal ve mekansal heterojenliğini, kimliksel çoğulculuğunu ve kendi kendini olumsuzlama olanaklılığını kurcalıyor.

Yüksel Sabancı Sanat Merkezi’nin yenilenen iç ve dış mekanlarında, 5 Nisan 2010, Pazartesi günü saat 17.30-19.30 saatleri arasındaki kokteyl ile izleyicisiyle buluşacak olan etkinlik, 21 Nisan Çarşamba gününe kadar, hafta içi 10.00-17.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Yer: YTÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Yüksel Sabancı Sanat Merkezi, Yıldız Yerleşkesi Beşiktaş
Bilgi için: HYPERLINK “http://us.mc566.mail.yahoo.com/mc/compose?to=yssmyildiz@gmail.com” \t “_blank” yssmyildiz@gmail.com


  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: